top of page

Катерина Тюлєнєва

Рубіжне

Острог

Group_99.png
Як ви зустріли війну у 2014 році? Що пам'ятаєте з того? Скільки вам було років?
Як для вас пройшли 2014-2015 роки? Розкажіть, будь ласка, цю історію в деталях.

Мені було 14 років. Жила у с.Стара Краснянка і ходила до школиу Кремінній. Дату точно не пам'ятаю, — можливо 20 травня, — почались бойові дії. Рано вранці підірвали міст на Лисичанськ і це було дуже чутно у нас. Чутно було автоматні черги десь недалеко у лісі. А я опів на восьму вийшла з дому і пішла до школи, бо була річна контрольна з фізики. Дійшла до траси і прямо переді мною проїхала колона БТРів, танків з нашими солдатами, чоловік по 15-20 зверху. Помахали руками. А я вперше побачила військових не у фільмах. За мною одною приїхав шкільний автобус. Контрольну написала, а другого уроку вже не було і вся школа мене провела до автобусу і водій мене відвіз додому.

Пам'ятаю як вночі у своїй спальні у вікні бачила, як летіли снаряди на Привілля через нашу хату.
Також пам'ятаю, як у нашій хаті був обшук солдатами. Це було десь у шостій ранку. Відкриваю очі, а перед мною хлопець з автоматом, а інший оглядав кімнати.
Також був такий момент, що зідзвонювалися з друзями і грали в таку гру: я кажу, що почула вибух, а вони кажуть коли до них дійде звук. До Кремінної 8 секунд з Краснянки доходив.

IMG_20210209_174350_.png
"Де ви були ці 8 років?"

Як для вас пройшов цей час, чи щось змінилось з подій у 2014 році у вашому житті? Що на вас більш за все вплинуло за цей час?
Будь ласка, напишіть в деталях.

В 2014 році бойові дії були не дуже довго. Може літо, а восени вже у нас було спокійно. Довго стояв блок-пост. Думаю тоді для мене мало що змінилося. Вчилась, працювала в гранітній майстерні, малювала портрети на пам'ятниках. Закінчила Харківську академію дизайну і мистецтв у 2021 році. Дипломний проект називався «Передчуття». З 2019 працювала викладачем у Кремінській художній школі.

IMG_20210618_194331_.png
IMG_20210618_194331_ (1).png
IMG_20210618_194331_ (2).png
Group_101.png
Як ви зустріли 24 лютого 2022 року? Чи вірили в те, що повномасштабний наступ почнеться?

Де ви зараз? Чим займаєтесь?
Що думаєте про своє майбутнє зараз?

Я у декретній відпустці. Чоловік о шостій поїхав на роботу. Я лягла далі спати, але не встигла заснути бо він повернувся і з жахом сказав, що почалась війна. Я почула вибухи. Потім о восьмій подзвонила мама, сказала, що померла моя бабуся. Чоловік сказав збиратися і їхати до села. Мене всю трусить. Збираю речі, під'їжджає машина і я з трьохмісячною Алісою їду до Старої Краснянки. Спочатку думала, що буде як і у 2014-му, що буде недовго. Але пройшов десь місяць і о п'ятій ранку прилетів «град» у дрова, вилетіли всі вікна в домі. Я з дитиною побігла до сусідів, і у них сиділа у підвалі. Просиділи ми там тиждень, їжі було мало, а я годую груддю. Були дні, що одну картоплину з’їдала за день. Вирішила евакуюватись. Пішки йшли до Кремінної. По селу були побиті будинки і над нами летіло в цей час. Дійшли до блок-поста, а там нас забрали. Їхали з Лимана на евакуаційному потязі. Зараз живем у Острозі у простій хаті без зручностей. До нас в ній три роки не жили, а до цього жила бабуся. Будинок був запущений, але ми навели трохи ладу, посадили огород. Планів поки немає, головне, що я, дитина і чоловік живі. Зараз малюю пейзаж в обмеженій палітрі. Хватило коштів на 4 тюбика: чорний, білий, синій і жовтий.

IMG_20210617_143648.png
bottom of page