top of page

Тодуркін Ілля

Маріуполь

Київ

Group_99.png
Як ви зустріли війну у 2014 році? Що пам'ятаєте з того? Скільки вам було років?
Як для вас пройшли 2014-2015 роки? Розкажіть, будь ласка, цю історію в деталях.

Мені було десь 13 років і я ще навчався у школі. Щиро кажучи, все, що відбувалось навколо, сприймалося як «так і має бути». Я не був особливо приголомшений і мій світ тоді не похитнувся, як мені здається тепер… Я маю на увазі, коли 9-го травня вбили брата моєї кращої тоді подруги, в яку я був закоханий. Це прийнялося, як частина життя і світу, який і так постійно змінюється і змінювався, частіше — не на краще. Ми відсвяткували її день народження, шукаючи його могилу на старокримському цвинтарі. Потім мого дядька взяли в полон і він зник, здається, на місяць десь у «ДНР». Моя сім'я остаточно розділилася або розпалася — частина сім'ї з моїм батьком поїхали до Росії… Щиро кажучи, взагалі було мало що зрозуміло, що відбувається та й мною якось все байдуже сприймалося. На півроку ми навіть переїжджали в Росію, тікаючи від того, що відбувається, до родичів вітчима. Там ми не прижилися і повернулися до Маріуполя. Якусь кількість разів я їздив до батька влітку — то в Крим, то в Краснодарський край, — і зрозумів, що місця та менталітет викликають у мене відторгнення, ще тоді — в дитинстві, так що їздити я перестав.
Будинок нашої сім'ї залишився в «днр» — біля моря на обриві, з якого, ймовірно, впав у море. З 2014-го року ми більше там ніколи не були, про що я раніше ніколи не думав.

"Де ви були ці 8 років?"

Як для вас пройшов цей час, чи щось змінилось з подій у 2014 році у вашому житті? Що на вас більш за все вплинуло за цей час?
Будь ласка, напишіть в деталях.

За цей час я закінчив школу і два роки пробував вступати до Київської академії. На другий вступив і… покинув. Переїзд до Києва — основна подія, напевно, за вісім років. З'їздив у різні міста України, пожив в Одесі, пожив на заводі — теж, напевно, важлива подія. Є ще пару подій по тяжкості помітних, але про них не хочеться говорити… Думаю, їх вплив можна переглянути, або ще що, не знаю…

Group_101.png
Як ви зустріли 24 лютого 2022 року? Чи вірили в те, що повномасштабний наступ почнеться?

Де ви зараз? Чим займаєтесь?
Що думаєте про своє майбутнє зараз?

Зустрів його в ліжку з другом. Почалася якась фігня, яка розігрувала всередині азарт страху. Не відразу повірив, але відчуття були спокійні перші три дні, не думаю, що це дуже здоро́во. Потім щось сталося, ну і далі все паршиво — як і у всіх, я б не хотів особливо говорити вже про ці всі і це все: малюнки ілюструють відчуття і події, реакцію і рефлексію, а фотографії — тугу, ностальгію і втрату, рефлексію про минуле, яка не виникала.
Зараз я повернувся до Києва. Поневіряюся поки то там, то там; роботи більше немає, хочу її знайти, але завжди дуже боюся роботи, остання була гарною. Можливо повернуся до Львова трохи пізніше. Я зняв кімнату на заводі, вона мені підходить, там просто спекотно поки — нема вікон. Мені потрібно облаштувати майстерню, знайти роботу, працювати над своїми завданнями і знову стати на ноги, організовувати життя. Складно все достатньо: нікуди прийти, нікуди повернутися, не до кого приїхати, з матір'ю і сестрою не побачитися (а їх я люблю), бабуся застрягла в «ДНР». Дуже боляче за них. Мені не так складно втрачати і втрачати дім, але їм він був такий дорогий, за них серце обливається кров'ю.