top of page

Гайдук Кирило

Сєвєродонецьк

Львів

Group_99.png
Як ви зустріли війну у 2014 році? Що пам'ятаєте з того? Скільки вам було років?
Як для вас пройшли 2014-2015 роки? Розкажіть, будь ласка, цю історію в деталях.

У 2014 році мені було лише 17 років, я тільки почав шлях формування моєї дорослої свідомості, позиції та, як на той час мені здавалось, дорослої думки. 
Почнемо з початку. Я закінчив школу у 2013 році та вступив до вищого навчального закладу, а саме — педагогічного університету. Як ви думаете де? — Звісно, у Луганську, бо у 2013-му році Луганськ вважався найкращим містом у Луганській області, плюс ВНЗ там було дуже багацько — було з чого вибрати. На жаль, провчився я в українському Луганську лише рік, а потім алкаші з автоматами захопили мій гуртожиток та вигнали всіх студентів на вулицю, мене переселили до іншого гуртожитка, але я вже зрозумів, шо це ненадовго. Через тиждень, коли русаки завдали підступного авіаудару по центру Луганська , моє навчання в українському місті закінчилось. На жаль, на той час у 2014 році багато людей на Донбасі, завдяки багаторічній пропаганді руського миру та нібито кращого життя, повелись на байки їбанутого сусіда… Сєвєр поділився на «укропів» і «сепарів». Наше місто взяли сепари, але дуже добре, що ненадовго. Тоді я перший раз відчув на собі те лайно, котре почало відбуватись на Донбасі. Тоді я почав стрімко дорослішати, бо вибухи поряд роблять дуже швидко з тебе зібрану особистість. У 2014 році нашому місту пощастило, бо попадань в нього майже не було. Один із яскравих спогадів того року, це коли не було зв'язку та світла протягом неділі. Тоді я згадав, як я у 7 років кричав друзям — чи вийдуть вони, чи ні:) Згадуючи це зараз навіть стає смішно, бо зараз я зі своєю дівчиною та її двома маленькими братами мешкаю у Місті Лева. Батьки пацанів обидва на фронті, діти з 7 років кажуть, шо русня може бути тільки дохла і я їх цьому не вчив!) 2014 та 2015 роки пройшли для мене не дуже добре, бо фінансове становище моєї сім'ї було найгіршим за все моє життя. Я почав працювати, працювати руками і важко. Тоді я почав розуміти, шо сіра маса у моїй голові все-таки працює краще та продуктивніше, ніж мої худі руки. Паралельно я переживав справжню війну у своїй хаті: за кого ж все-таки моя сім'я і чий бік вона приймає? Мої батьки дуже багато часу прожили в раісі, робили там і, звісно, казали, шо там краще ніж в Україні. Я не хотів в це вірити, да і не вірив, бо дивився більше інфи ніж моя 60-річна мати. То був батл на 2 роки. Тільки побувавши протягом місяця в окупованому Луганську і побачивши на власні очі, шо там відбувається, як живуть люди (точніше — просто виживають; і навіть ті хто був «руськоміровцем» почали перевзуватись і нити, як їм хуйово), — тільки тоді я здобув першу перемогу України у своїй юній голові!) Це було вірним напрямком: я повірив у свій гімн, у гривню, у мову та у пацанів з района, котрі пішли у ЗСУ, «Азов» та інші формування.

"Де ви були ці 8 років?"

Як для вас пройшов цей час, чи щось змінилось з подій у 2014 році у вашому житті? Що на вас більш за все вплинуло за цей час?
Будь ласка, напишіть в деталях.

Майже всі вісім років, поки йшла війна на Донбасі,  я був в Україні, ріс, шукав себе, шукав любов, шукав те, чим би міг заробити на життя, і просто жив. Тоді я не зміг взяти автомата у руки, так як, чесно кажучи, просто боявся померти нічого не побачивши у тому житті. Почав працювати за кордоном, як звичайно — у Польщі, там мені не сподобалось, я поїхав  в Харків, потім, проживши там 2 роки, знов захотів до Європи та поїхав у Чехію. У «немытой» також був і навіть жив, добре, шо у ранньому  дитинстві — це те, що згадувати не хочу. Багацько моїх друзів пішли захищати Україну, я так і не пішов… Бо хотів, шоб мої мізки приносили мені профіт і були на місці, а не вилетіли на якусь частину БМП або танка. Переваливши за 20-ий рік у календарі, Сєвєр розвинувся, став гарним, зручним, чистим, діловим містом, я знову купив собі барабани (вони згоріли, до речі, як і мої дві квартири у Сєвєрі), творчо рухався, виграв грант на музикальну резиденцію, життя, як мені вважалось, починає набирати оберти, діти дуже мене любили, навіть не думав, шо так можу, студія майже була готова...

Group_101.png
Як ви зустріли 24 лютого 2022 року? Чи вірили в те, що повномасштабний наступ почнеться?

Де ви зараз? Чим займаєтесь?
Що думаєте про своє майбутнє зараз?

Відповім спочатку на друге питання: так, вірив, знав, бо друзі з ЗСУ та батьки моєї дівчини за місяць до того сказали мені, шо русня полізе по унітази. Повітря в мене вдома на зйомній квартирі ставало все важче і важче, напруга зростала погодинно у моєму колі; ті, хто не вірив, казали: «Та не гони, ты шо, какие русские?» Тоді я ще не знав, шо вони йобані унітазні орки. 23 числа, коли писав дату на дошці, я відчув, шо пишу це останній раз, та дата так й написана у моєму центрі. В 6 ранку мій найкращий друг, сусід і колега-вчитель розбудив мене і сказав: «Керыч, вставай война», — я не був здивований, подивився відео в телеграмі, як русня перетнула кордон у Чорнобилі… Зібрав евакуаційну сумку, до Сєвєра вже почало прилітати, я пішов до батьків і просто охуїв: мати сказала, шо путін, то сука, а расія, то хуєсосія, а батько спитав: а шо, маємо у місті ТРО або якусь самооборону? Його слова: «Сынок, знаешь какая у тебя фамилия?» Я кажу: «Знаю, козацкая». А батько відповідає: «Вставай, козак, идем на Ледовый, там штаб — запишемся». Ми пішли, а точніше — біжали, бо вибухи були вже поряд. Це був найстрашніший похід у Льодовий палац. Прийшло всього 150 чоловік, і я зрозумів, скільки в нас «триколорних» у місті. Побачивши Гайдая та Стрюка, став більш спокійним. Нас записали, поділили, на наступний день я вийшов патрулювати місто. Без зброї. Зі зброі мав свій флобер та «перець». На наступний день орки підійшли ближче та почали сильніше гатити, мене відправили на мішки — насипати  на позиції пацанам. Майже всі 14 днів у Сєвєрі я простояв у воді на СТК, сипавши той пісок. Інші розливали «коктейлі», варили їжі, патрулювали та волонтерили. Було приємно бачити ті очі хлопців з Рівного, коли приїхала газель с 30-ма мішками на один із постів, і то були найприємніші слова подяки. Тоді я зрозумів, шо той ссаний мішок може спасти тому хлопцю життя, а він буде берегти моє. Моя дівчина була у Харкові, сиділа на Салтівці у підвалі. 4 березня під наш з батьками будинок прилетів «град» і дверей у підвал та бойлерної взагалі не стало. Мати почала кричати, панікувати, просила батька відправити її хоч куди. Перший раз я був в шоці від того, що матері так страшно: то була істерика, сльози і сміх під вибухи в одному флаконі. Вона поїхала до села. Поїхала, шоб поговорити зі своїм сусідом через паркан 2 неділі і поховати потім його у власному ж дворі. Сусіда вбили орки… Я в той час вже скинув гроші Аліні і сказав, щоб вона їхала до Львова, і сам почав шукати варіанти вибратись. Це ставало все важче і важче. Мій батько відвіз мене з моїм другом на Лиман, так як з Лисичанську вже нічого не їздило, то був також йобаний тріп. Після майже 40 годин я обійняв свою жінку у Місті Лева. Зараз 9 липня, ми у Львові, я тут вже як свій. Батьки також зі мною, майже всі друзі теж. Я дуже радий, шо всі живі, виїхали з того мраку.
Стосовно того, що планую робити. Коли приїхав до Міста Лева, став на військовий облік. Якщо покличуть — піду і вже боятись не буду, бо русня, то не люди. Працюю, допомагаю тим, хто взагалі нічого не має. Виховую братів справжніми козаками, розповідаю їм Історію України і наші значущі події в цій боротьбі за волю протягом тисячоліття. До Європи не поїхав і не буду до перемоги. Вважаю, що я тут набагато корисніший. Львів, то мій останній «блокпост», якщо полізуть картошки, мені подзвонять, навчать та будемо робити з них драники! Про майбутнє не думаю взагалі, живу одним днем. Житла більше не маю, все починаю спочатку, ну і, звісно, день не проходить без посилу у всесвіт: шоб вся русня здохла. Не молюся, бо не вірю у бога. Його нема, бо русаків бог би не придумав!

bottom of page